„Neighbourhoods of the Future” – Warszawa

Pani dr inż. arch. Iwona Benek  uczestniczyła w  konferencji na zaproszenie Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej pt. „Otoczenie przyszłości – przyszłość otoczenia”  zamykającej cykl spotkań warsztatowych i podsumowująca projekt „Neighbourhoods of the Future”.


Celem projektu jest wykorzystanie inicjatyw poszczególnych krajów członkowskich do stworzenia wspólnej wizji przestrzeni i mieszkania przyjaznego seniorom – stworzenia modeli ekosystemu, który będzie uwzględniał potrzebę zwiększenia opieki w miejscu zamieszkania seniora.
Konferencja odbędzie się w Ministerstwo Rozwoju. Warto było posłuchać inspirujących prezentacji, w szczególności: Prof.dr hab. Jerzego Porębskiego, autora m.in. identyfikacji wizualnej dla miasta Warszawa, Robert Konieczny z KWK Promes, który opowiadał o niestandardowym podejściu do projektowania Centrum Dialogu „Przełomy” w Szczecinie oraz o wygranym konkursie na przebudowę Bunkra Sztuki w Krakowie, a także Ceesa Donkers – urbanisty i projektanta, który designem zmienia miasta i świat, także w kontekście integracji międzypokoleniowej jak w projekcie 60+/30-.
Laboratorium Architektury 60+ jest partnerem tej konferencji.

Udostępnij:
17 października 2016