Cele i działania LAB 60+ · Laboratorium Architektury 60+ | Przestrzeń z perspektywą 60+ Cele i działania LAB 60+ · Laboratorium Architektury 60+ | Przestrzeń z perspektywą 60+

Cele i działania LAB 60+

LAB60+ to platforma wymiany wiedzy, realizacji ciekawych projektów, ich komercjalizacji oraz organizacji inspirujących wydarzeń w tematyce przestrzennej starzenia się społeczeństwa.

LAB60+ współtworzą najlepsi specjaliści w Polsce zajmujący się przestrzenną polityką senioralną, od określenia wizji dla danego obszaru, po skalę dzielnicy, osiedla, budynku, wnętrza aż do przedmiotów codziennego użytku.

LAB60+ wspiera władze samorządowe, deweloperów, prywatnych inwestorów, pracownie projektowe, firmy oferujące produkty przyjazne osobom starszym do zastosowania w przestrzeniach publicznych i budynkach, a także wszystkich tych, ktorzy już dzisiaj myślą o swoim wieku dojrzałym.

Celem LAB60+ jest:

  • wspieranie i realizowanie działań na rzecz przestrzennej polityki senioralnej,
  • rozwijanie obszaru współpracy między różnymi intersariuszami, m.in. poprzez współpracę z uczelniami, szkołami wyższymi, instytucjami badawczymi i innymi organizacjami,
  • działalność naukowa, naukowo-techniczna, oświatowa oraz szkoleniowa i promocyjna związana z uwzględnianiem potrzeb osób starszych w trakcie planowania i implementacji polityki przestrzennej.
21 lutego 2018