"Collaborative Housing and Community Resilience" - Londyn

“Collaborative Housing and Community Resilience” – Londyn

O naszej polskiej inicjatywie LAB 60+ dowiedział się także Londyn. Pani dr inż. arch. Agnieszka Labus została zaproszona na warsztaty “Collaborative Housing and Community Resilience”  na London School of Economics and Political Science w Londynie.

Dr Labus miała okazję w ramach dyskusji powiedzieć kilka słów o inicjatywie LAB 60+, która spotkała się z entuzjazmem i chęcią wsparcia, w szczególności projektów dotyczących rozwoju cohousingu senioralnego w Polsce. Seria warsztatów “Collaborative Housing and Community Resilience” dotyczy tematyki cohousingu i gromadzi ludzi zajmujących się tą problematyką z rożnej perspektywy badawczej (socjologów, geografów, architektów i urbanistów, ekonomistów), ale także praktycznej, jak przedstawiciele sieci UK Cohousing Network. Warsztaty są finansowane w ramach funduszy ESRC i odbywały się cyklicznie na różnych uniwersytetach w Wielkiej Brytanii. Dr Labus, w związku z prowadzonymi przez nią badaniami na temat cohousingu seniorlanego, miała okazję uczestniczyć także w warsztatach na Uniwersytecie Notthingham (2015) i Uniwersytecie Sheffield (2016). 
Warsztaty na UCL były okazją do spotkania się z naukowcami z Europy zajmującymi się problematyką cohousingu, a także okazją do spotkania grupy Older’s Women Cohousing Community z High Barnet w Londynie (pierwszy eksperymentalny projekt cohousingu senioralnego w Wielkiej Brytanii) oraz Panią Marią Brenton (tzw. “social enabler” dla grupy), która wspiera i organizuje cały proces inwestycyjny w grupie OWCH. Jak się okazało mieszkanki OWCH już w sierpniu tego roku wprowadzą się do swojego nowego domu.

Na warsztatach był także obecny architekt odpowiedzialny za projekt cohousingu senioralnego dla grupy OWCH, z dużej londyńskiej pracowni PTE, który opowiedział jak współcześnie zmienia się rola architekta i jak ważna jest świadomość tego w całym procesie inwestycyjnym powstania realizacji.

Udostępnij:
21 czerwca 2016