dr hab. inż arch. Michał Tomanek

dr hab. inż arch. Michał Tomanek

Ekspert LAB60+

 

 

    Dr hab. inż arch. Michał Tomanek, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, Adiunkt w Katedrze Projektowania i Badań Jakościowych w Architekturze. Specjalista projektowania obiektów opieki zdrowotnej. Zaprojektował kilkadziesiąt szpitali i innych obiektów medycznych. Uczestniczył jako ekspert techniczny PARP w szeregu projektów PPP. Stworzył kilkadziesiąt programów użytkowych oraz standardów projektowania obiektów szpitalnych. Ponadto jest autorem wielu projektów obiektów użyteczności publicznej, przemysłowych, mieszkalnych. W roku 2015 wydał książkę pt „Technologia medyczna w projektowaniu obiektów szpitalnych”.

Naukowo zajmuje się optymalizacją metody projektowania obiektów opieki zdrowotnej w oparciu o procedury medyczne i technologię medyczną. 

Doświadczenie zdobyte w trakcie wielu lat pracy przy zagadnieniach programowania i projektowania obiektów opieki zdrowotnej oraz współpracy z projektantami i technologami medycznymi z wielu krajów europejskich, amerykańskich i azjatyckich wykorzystuje w procesach projektowych mających na celu optymalizację działania w obrębie mono i wieloprofilowych obiektów opieki zdrowotnej oraz we właściwym podejściu do różnych aspektów projektowania i procesów projektowo-inwestycyjnych      

Właściciel pracowni projektowej Atelier 7 Sp z o.o.

Rzeczoznawca budowlany, biegły sądowy sądu okręgowego w Katowicach w specjalności budownictwa ogólnego, a w szczególnościplanowania i projektowania architektoniczno-budowlanego oraz koordynacji i nadzoru nad realizacją procesu budowlanego.

Udostępnij:
24 lutego 2018