Studenckie warsztaty projektowe w SOSW Ziemięcice Studenckie warsztaty projektowe w SOSW Ziemięcice

Studenckie warsztaty projektowe w SOSW Ziemięcice

21 i 22 maja odbyły się warsztaty w SOSW Ziemięcice, których Fundacja Laboratorium Architektury 60+ była współorganizatorem. Uczestniczyli w nich m.in. studenci z Koło Naukowe Lab60+.
W drugim dniu przed jury zaprezentowane zostały 4 koncepcje przez 4 zespoły projektowe. M.in. propozycje elementów małej architektury tj. fontanna zintegrowana z placem zabaw, pergole, miejsca wypoczynku dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Do dalszej realizacji wybrano jeden projekt, którego autorami jest zespół studentów: Klaudia Sosna, Jadzia Małecka, Martyna Maciejczyk, Dominika Niźnik oraz Piotr Szendera.

Autorzy koncepcji zostali nagrodzeni Nagrodą Główną, za poszanowanie istniejących elementów, które już funkcjonują przy ośrodku i umiejętność wpisania w zastaną strukturę nowych urządzeń tj. murek oddzielający plac zabaw od parkingu, fontannę przystosowaną dla dzieci, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. W ich projekcie pojawiły się również zacienione miejsca przekryte dachami namiotowymi z płótna żaglowego – takie rozwiązanie pozwala na szybką zmianę aranżacji, z drugiej strony daje bardzo ciekawe wrażenia, które mogą uatrakcyjnić pobyt dzieci na zewnątrz ośrodka.

Gratulujemy wszystkim zespołom projektowym!

Udostępnij:
22 maja 2019